svētdiena, 2010. gada 26. decembris

Ziemassvētku eņģelis - meistarklase

Virtuāls sveiciens manai draudzenei, kura lūdza, lai iemācu tamborēt eņģelīšus :)---------------------------------------------------------------------
Tā kā man nepatīk detaļas sašūt, tad visu tamborēju vienlaidus, bet protams, var darīt tā, ka galvu -bumbiņu notamborē atsevišķi un pēc tam piešuj pie pleciņiem.

Sākam ar eņģelīša galvu - uz diega cilpiņas tamborē 8 īsos stabiņus

Savelk diegu un savieno aplītī

Katrā iepriekšējās rindas cilpiņā tamborē 2 īsos stabiņus (kopā 16 stabiņi)

 3.-6.rindā tamborē 16 stabiņus veidojot bumbiņas formu

Nākošajā rindā satamborē katrus 2 stabiņus, lai noslēdzas bumbiņa

8.rindā tamborē 8 īsos stabiņus - kaklu.

Tālāk sākam veidot stāvu un spārnus - katrā cilpiņā ietamborē 2 stabiņus ar vienu apmetumu (kopā 16, rindu uzsāk ar 3 cilpiņām viena stabiņa vietā). Savieno aplī ar savienojuma cilpiņu

Nākošajā rindā tamborē 1 stabiņu ar apmetumu, 1 cilpiņu.

Tālāk sarežģītākais, spārniņu veidošana. Vispirms 7 stabiņi priekšpusei (viens uz stabiņa, otrs cilpiņā utt.)

4 reizes atkārto - 3 gaisa cilpiņas, 3 satamborēti stabiņi ar vienu apmetumu (sk. arī nākošo attēlu): cilpiņā iedur tamboradatu, iztamborē stabiņu tā lai uz adatas paliek 2 cilpiņas, tamborē nākošo stabiņu, atstāj nepabeigtu (t.i. nu jau 3 cilpiņas uz adatas), tamborē vēl vienu stabiņu un nu satamborē visus kopā.

3 stabiņu kūlītis. Nākamajam kūlītim pirmo stabiņu tamborē tai pašā cilpiņā, kur bija iepriekšējam pēdējais stabiņš.


3 gaisa cilpiņas un 7 stabiņi ar vienu apmetumu mugurpusei

Atkārto vēl 4 reizes - 3 gaisa cilpiņas, 3 satamborēti stabiņi ar vienu apmetumu.

Nākošajā rindā virs 7 stabiņiem tamborē īsos stabiņus, tad 3 cilpiņu lokos tamborē spārniņus: 1 stabiņš, 1 stabiņš ar vienu apmetumu, 1 stabiņš ar diviem apmetumiem, 2 gaisa cilpiņas, 1 stabiņš ar diviem apmetumiem, 1 stabiņš ar vienu apmetumu, 1 stabiņšPriekšpusei tamborē 7 īsos stabiņus, un otram spārniņam atkārto to pašu ko iepriekš.

Nākošajā rindā jāsavieno priekšpuse ar mugurpusi un sāk veidot svārciņus, šajā gadījumā šādi - 3 cilpiņas, īsais stabiņš, priekšpuses vidū, izlaižot 2 no iepriekšējās rindas, 3 cilpiņas, īsais stabiņš sānā, 3 cilpiņas, un to pašu atkārto aizmugurē, izveidojas 6 cilpiņu loki.

Katrā cilpiņu lokā tamborē 5 stabiņus ar vienu apmetumu, starp tiem 1 gaisa cilpiņu
Nākošā rindā loki no 5 gaisa cilpiņām

Katrā lokā 7 stabiņi ar vienu apmetumu


Loki no 7 gaisa cilpiņām

Katrā lokā 9 stabiņi ar vienu apmetumu.

Šim eņģelītim pēdējās rindas ir 9 cilpiņas un 11 stabiņi ar vienu apmetumu, bet ja vēlas lielāku, tad var turpināt tālāk
Nu jau izskatās pēc eņģelīša, vai ne :) Varētu uzskatīt jau, ka gatavs, bet vēl nedaudz pacietības.

 Tā kā šo eņģelīti paredzēts karināt eglītē, tamborē pīnīti no ~100-120 cilpiņām un sasien mezglu (vienkāršākā variantā vienkārši nogriež vajadzīgā garuma diegu)

 Ar tamboradatu izvelk caur eņģelīša galvu

Lai eņģelīša galva turētu formu piepilda to ar nedaudz sintapona vai vates (ja ir vēlēšanās var eņģelīša galvu izrotāt ar pērlītēm vai izveidot matus :)

 Lai eņģelītis būtu krāšņāks - apakšējo maliņu aptamborē ar īsajiem stabiņiem ar metālisku diegu vai vienkārši citas krāsas dieguTāpat ar īsajiem stabiņiem aptamborē spārniņus, 2 cilpiņu lokos tamborējot 3 īsos stabiņus.

Nu lūk, var šādu karināt eglītē, bet.. skaistāks būs iestīvināts.


Rezultāts skaists, bet prasa laiku un pacietību :)

2011.g. decembrī Priecāšos, ja dosiet ziņu vai apraksts noderēja un kas sanācis. Šur tur jau redzu bildes, ka eņģelītis aizgājis tautās.

Ja pamēģini, bet  tamboradata neklausa, taču gribas pārsteigt un iepriecināt savējos, raksti, varu izgatavot šādus vai savādākus eņģelīšu tieši Jums.

Inese
inka@hello.lv

4 komentāri:

 1. Nu galīgi neesmu tamborētāja un līdz šim esmu notamborējusi vien dažas pārsliņas. Un arī tās, ik mirkli skatoties grāmatās, kā tad nu katrs stabiņš tamborējams. :D Taču jau ļoti sen vēlējos uztamborēt pati kādu eņģelīti. Un pateicoties šai brīnišķīgajai pamācībai, šī vēlēšanās nu ir piepildījusies! Paldies! :)

  AtbildētDzēst
 2. Liels paldies par pamācību,tikai man viss sanāk takā no kreisās puses,izņemot galviņu. Sanāk,kad es pabeidzu,ja izgriežu uz manu kreiso pusi,tad viss ir pareizi kā attēlā,tikai galviņa tagad nepareizi. Kurā brīdī es ko daru nepareizi,man ir jāsāk tamborēt takā no ārpuses cik saprotu,bet es visu laiku esmu iekšā..

  AtbildētDzēst
 3. Sirsnigs ppaldies par pamacibu, tiesam sanaca.PRIECIGUS ZIEMASSVETKUS >)))))

  AtbildētDzēst
 4. Milzīgs paldies! Eņģelīši sanāca brīnišķīgi - jau sen vēlējos izmēģināt, bet šī pamācība beidzot lika saņemties un rezultāts ir fantastisks!

  Novēlu brīnišķīgu, pozitīvu emociju un vēl daudzu skaistu, iedvesmojošu darbiņu pilnu svētku gaidīšanas laiku! :)

  AtbildētDzēst

Piezīme. Tikai šī emuāra dalībnieks var publicēt komentārus.